Косметика без страждань

Чи варто наша краса болю тварин? Споживання сьогодні стає дедалі усвідомленішим. Якщо раніше споживачів косметики турбували лише питання ціни та ефективності продукту, то зараз вирішальним фактором при виборі може стати інформація про тестування продукту на тваринах. Тема ця настільки важлива та актуальна, що ми вирішили пояснити, чому сотні косметичних компаній так переймаються методами тестування. Ми зібрали лише факти, без страшних подробиць, які допоможуть вам ухвалити рішення для себе.

Надішліть цю інформацію другові:

Косметика без страждань

Чи думали ви, як саме відбувається це «тестування косметики на тваринах»? На жаль, це не просто нанесення зволожуючого крему на лапку кролика або щура. Процес виглядає набагато страшнішим: умови жорстокі, експерименти болючі, методи абсолютно негуманні. Наприклад, вроджена властивість гризунів – відсутність блювотної реакції – дозволяє вводити в шлунок косметичний засіб і спостерігати період летального результату… Більшість тварин після таких експериментів не виживають або залишаються травмованими. Косметика тестується на токсичність, подразнення шкіри та очей, мутагенність. Найвідоміші тести – це так званий метод Драйза: продукт наносять на рогівку очі тварини та обчислюють час ушкодження рогівки. А також тест ЛД50: групі тварин вводять речовину і підвищують дозу, поки кількість смертей не досягне 50%.

Біль заради краси

Постає закономірне питання: чи виправдані ці страждання науковою необхідністю? І наскільки точними є отримані дані? Приховані документи свідчать, що такі методики недостатньо точні. Тільки коли продукт зарекомендував себе протягом десятиліть як нешкідливий для людини, можна говорити про його реальну безпеку.

Наприклад, тест на токсичність лише на 43% доводить свою достовірність! Не можна приховувати і те що, що реакція тварин на речовини який завжди збігається з реакцією людського організму.

Крім того, майже 8 000 інгредієнтів, що використовуються, офіційно не вимагають тестування на тваринах.
Чи існують у цьому випадку альтернативні методи тестування? Так, і багато хто з них вже добре зарекомендував себе серед великих компаній. Тестування in vitro (у пробірці) дозволяє перевірити фототоксичність, канцерогенність та тератогенність. Для перевірки подразнення слизової оболонки та очей активно використовується метод in vitro з курячими яйцями.

Інститут Wyss у Гарварді створив «органи на кристалі», які містять людські клітини, вирощені в сучасній системі та що імітують функцію людських органів. А EpiSkin™, EpiDerm™ та SkinEthic – це тривимірна модель шкіри на основі клітин людини, яка реплікує ключові риси нормальної шкіри людини.

При впливі ультрафіолетового світла на EpiSkin ми можемо спостерігати старіння шкіри та темний колір. Це дає змогу тестувати сонцезахисні засоби без участі тварин.

Відомі комп’ютерні методи QSAR можуть успішно спрогнозувати реакцію організму людини на речовину. Використовуючи безпечні інгредієнти зі списку 8 000, які вже були протестовані, у поєднанні із сучасними методами тестування косметики потреба у тестах з використанням тварин зникає.

Цивілізоване табу

У Європі тема «етичної косметики» обговорюється особливо активно. Так, тестування косметики на тваринах стало однією з провідних тем на найбільшій міжнародній виставці натуральних товарів Vivaness. З 1986 року у Німеччині заборонили тестування готових косметичних продуктів на тваринах. Подібні експерименти над тваринами вже заборонені у Бельгії, Великій Британії, Ізраїлі, Індії та Нідерландах. Проте, водночас, тестування на тваринах досі вимагає Китай, щоб гарантувати безпеку товарів для споживачів. Тому кілька виробників косметики навіть припинили експорт до Китаю.

Серед країн Євросоюзу заборона тестування на тваринах діє з 2004 року, а вже з 2009 року в Європі заборонили тестування навіть окремих інгредієнтів косметичних засобів. Мало того, з березня 2013 року заборонено продаж та ввезення косметичних продуктів, а також інгредієнтів, які були протестовані на тваринах.

Деякі компанії частково спекулюють фактом, що вони не тестують косметику на тварин, перетворюючи її на окремий рекламний хід. Хоча насправді всі європейські компанії апріорі не повинні проводити такі тести, оскільки це заборонено законом.

Водночас, на жаль, існує безліч виробників, які не відмовляються від антигуманного методу. Насправді це особисте рішення як для компаній, так і для споживачів. У цій статті ми вирішили «не переходити на особи» та не оголошувати назви компаній, які тестують свою продукцію на тваринах. Але в цивілізованому світі кожен з нас повинен знати про цю проблему, щоб ухвалити для себе свідоме рішення.

Компанія Institut Esthederm – одна з небагатьох, яка не використовує тварин для тестування. Таке рішення для компанії – усвідомлений шлях і частина філософії марки, яка полягає не тільки в екологічності, а й дбайливому ставленні до природи у всіх проявах – чи то наша шкіра, чи організм тварини.

Сучасні технології дозволяють обійтися без мук тварин заради нашої краси, тому все прогресивне людство вітає саме альтернативне тестування косметики.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 97–112 із 160

Зареєструйтеся або увійдіть,
щоб накопичувати бонуси та сплачувати ними за свої покупки!