Чиста шкіра: у владі гормонів

Чиста шкіра: у владі гормонів

Важливість гормонального балансу всіх систем організму жінок сьогодні є незаперечною. Від рівня та балансу гормонів в організмі залежить наше ВСЕ: настрій, самопочуття, розвиток, добрий секс і, звичайно ж, стан шкіри. Очевидно, що під владою гормонів є безліч аспектів нашого життя та здоров'я. І стан шкіри – не виняток.

Надішліть цю інформацію другові:

Щоправда, найчастіше «гормональна тема» порушується у зв’язку з аспектами сексуального життя. Але ендокринна система виробляє гормони, які відповідають загалом за наше здоров’я, привабливість, фігуру і навіть характер. Назви найпопулярніших гормонів сьогодні знають навіть діти. Але коли з нашою шкірою трапляється апокаліпсис, ми рідко коли грішимо на гормони. І даремно! Ми проаналізуємо, як саме впливають на шкіру ці крихти, і чи варто вважати їх помічниками під час косметологічних процедур.

Вплив тестостерону на організм жінки

Схвалюваний усіма чоловіками гормон тестостерон (з ряду андрогенних гормонів) присутній в організмі жінки в малій кількості. У чоловіків пік вироблення цього гормону проходить у 16-20 років, досягаючи середнього значення з 25 до 35 років. А у жінок цей пік ближчий до 40 років. У сексології навіть є таке поняття – «тестостероновий хрест», коли пік жіночого та чоловічого статевого потягу перетинається у віці 28-35 років: саме тоді, на думку вчених, пара може «зловити» період ідеальної гармонії у сексі.

Попри низький рівень андрогенних гормонів у жінок, вони встигають досить суттєво вплинути на процеси клітинного поділу та ороговіння шкіри. Андрогени стимулюють вироблення колагену та захисну функцію шкіри загалом. Тому на спаді рівня тестостерону з віком уповільнюється і регенерація шкірних пластів, захисні функції знижуються, а шкіра втрачає свою пружність, стає сухішим і тоншим.

Чи можна робити косметологічні процедури під час місячних?

У період менструацій рівень тестостерону підвищується, як наслідок – 70% жінок страждають від прищів ще до початку циклу. Шкіра стає жирнішою, можливий зональний кератоз і висипання в зонах широких пор. Саме тому в період підвищення рівня тестостерону небажано проводити агресивні процедури: пілінги та чистки. Через те, що робота сальних залоз знаходиться на піку і шкіра схильна до ризику запалення сальної залози.

Вплив естрогену на організм жінки

А ось жіночому гормону естрогену (зокрема основній його формі – естрадіолу) можна сказати “дуже дякую”. Жіноча фігура, молодість шкіри, її пружність, блиск та здоров’я – це заслуга естрогену. Він також перешкоджає спалюванню жиру, відкладенню холестерину в судинах, підтримує рівень гіалуронової кислоти та колагену І та ІІІ типів. Естрогенний дефіцит можна дізнатися щодо занепаду сил, зниження активності, безсоння та поганого настрою. Підвищити вироблення естрогенів допоможе вітамін Е (токоферол).
Коли краще робити косметологічні процедури жінці?

Під час підвищення естрогену (перед овуляційна фаза менструального циклу) шкіра вдячно реагує на будь-які косметичні процедури: маски, пілінги, чищення обличчя. Всі ваші улюблені beauty-маніпуляції зі шкірою підуть їй лише на користь.

Як впливають на наш організм інші гормони?

Серотонін

“Гормон щастя” – серотонін, в розріз загальним уявленням, зовсім не тішить шкіру. Ціла низка наукових праць доводить, що старіння організму та підвищення рівня серотоніну пов’язані безпосередньо.

Пролактин та окситоцин

Капризний гормон пролактин провокує нестабільний емоційний стан та депресію. Його рівень підвищується на піку статевого акту, тому у жінок груди стають пружними. При цьому на шкіру він негативно впливає — затримує виділення води і солі нирками, сушить шкіру. Єдиний плюс – пролактин посилює синтез гормону окситоцину. Окситоцин підвищує скорочення гладких м’язів матки під час сексу. Після оргазму пролактин та окситоцин виявляють у жінках турботливість та ласку, у них яскравіше виявляються материнські почуття. Також позитивно окситоцин впливає і шкіру, стимулюючи активність імунної системи. Оскільки окситоцин провокує поглинання глюкози, він також пригнічує патогенну мікрофлору нашої шкіри, адже цукор — це ідеальна «смак» для бактерій, активність яких може призвести до запалення.

Прогестерон

Прогестерон (так званий гормон вагітності) погіршує стан шкіри навіть у невагітних жінок. Затримує рідину, призводить до набряків та знижує імунітет шкіри, а це «зелене світло» для умовно-патогенної мікрофлори та утворення прищів. Крім цього, прогестерон підвищує рівень меланоцитів, тому косметологи не радять у другій фазі менструального циклу відвідувати солярії та пляжі, якщо не хочете отримати опіки та пігментацію шкіри.

Запам’ятайте: при підвищеному рівні прогестерону чищення та інші агресивні процедури можуть призвести до гіперпігментації!

Порушення синтезу всього одного гормону може призвести до цілого каскаду проблем зі здоров’ям. І найсумніше, гормональні порушення миттєво відбиваються на шкірі. Виявлятися можуть по-різному: акне, сухість, лущення, пігментація чи втрата пружності. Миритися з цим не можна!

Щоб шкіра почувала себе добре, варто стежити не лише за рівнем конкретного гормону, а й за загальним гормональним балансом. Відвідування ендокринолога – це один з основних етапів у розв’язанні проблем зі  шкірою. Адже будь-яка косметологічна процедура, зроблена під час гормонального збою, може призвести до незворотних процесів.

Ми торкнулися дії лише деяких відомих гормонів. Насправді існує ряд гормонів, які «отруюють» нашу шкіру при стресах. У цьому процесі є свої нюанси, про які ми поговоримо у наступній статті.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142