Гіперпігментація: причини та вирішення проблем

Гіперпігментація: причини та вирішення проблем

Гіперпігментація - надмірно інтенсивне фарбування шкіри на окремих її ділянках. Цей процес може бути обумовлений як генетичною схильністю, так і певними патологічними змінами в організмі. Щоб з'ясувати, як «подолати» гіперпігментацію, потрібно розібратися у причинах та механізмі її виникнення.

Надішліть цю інформацію другові:

Попадання ультрафіолетових променів сонця викликає запальну реакцію шкіри й, якщо ця запальна реакція є сильною, з’являється сонячний опік. Але запальну реакцію шкіри може викликати й дуже недовгий вплив ультрафіолету. Навіть прогулянка під весняним сонечком може запустити незначні запальні процеси. Цей візуально не виявляється, але активний рівень запалення може вважатися млявим.

Що ж відбувається у шкірі?

Меланін, що виробляється клітинами меланоцитами, поглинає та розсіює ультрафіолетове випромінювання і, таким чином, захищає шкіру від пошкодження та мутагенних ефектів сонячної радіації. Меланоцити можуть перебувати у стані активності чи спокою. Коли сонце стосується шкіри, воно змушує клітини виробляти гормоноподібні субстанції, які зазвичай називають медіаторами запалення. Ці гормони активують широкий спектр імунних відповідей у шкірі, у тому числі: розширення кров’яних судин, що збільшує почервоніння; підвищення проникності судин шкіри, що веде до набряку; активацію нервових закінчень, що спричиняє біль; збільшення кількості гістаміну, які створює свербіж та подразнення; та, нарешті, активацію меланоцитів.

Якщо шкіра регулярно протягом багатьох років піддається впливу сонячної радіації, виробництво запальних гормонів остаточно призводить до постійної активації меланоцитів.

Що ще, окрім сонця?

Викликати гіперпігментацію можуть і різні види дерматитів, такі як екзема або контактний дерматит, що має хімічні причини, акне (запальний стан) і фізична травма шкіри (в результаті лазерного шліфування, косметичної хірургії, температурних і хімічних опіків), а також тривалий прийом антибіотиків та зовнішніх стероїдів. Статеві стероїди, прогестерон та естроген, також можуть викликати гіперпігментацію, а згодом стан, що називається меланодермією. Цей тип гіперпігментації звичайний у вагітних та у жінок, які приймають протизаплідні таблетки.

Якісна французька косметика від всесвітньо відомого бренду Institut Esthederm – купуйте лише в офіційному інтернет-магазині та насолоджуйтесь позитивним ефектом!

Лікарі виділяють такі найпоширеніші прояви гіперпігментації шкіри: хлоазму – плями мають чіткі межі, але неправильної форми; мелазма – найчастіше спостерігається у жінок (плями довільної форми світло-коричневого або темного кольору); лентиго – темно-коричнева пляма, що не підіймається над поверхнею шкіри; дерматоз Брока – плями з нечіткими межами, жовто-коричневого кольору; обмежена пігментація чола; вторинна гіперпігментація як загострення певного дерматологічного захворювання.

Клінічна картина гіперпігментації шкіри може виявлятися наступним чином: плями можуть бути жовтого, світло- та темно-коричневого кольору; форма висипів може бути довільною – з чіткими краями, овальної, довільної форми; локалізація – на обличчі, в ділянці живота, спини, рідше рук і ніг. На долонях, в області статевих органів та стопах висипів немає; додаткових симптомів у вигляді сверблячки, печіння, ороговілих ділянок шкіри, теж не буває.

Як правило, гіперпігментація шкіри не завдає людині фізіологічного дискомфорту. Однак в естетичному плані ця недуга може завдавати суттєвих незручностей, призводячи до фотостаріння та сухості шкіри.

Будучи флагманом ринку професійної косметики, Institut Esthederm з 1978 року робить свій внесок у вивчення впливу сонця на організм людини. До складу засобів марки Institut Esthederm входять запатентовані технології (Global Cellular Protection, яка працює на клітинному рівні, Adaptosan для оптимізації засмаги, Cellular Water – клітинна вода для енергізації та зниження втрати вологи в шкірі), живильні та заспокійливі комплекси, натуральні екстракти є природними мінеральними фільтрами (Пальмарії Пальмата, Олія Понгамії та інші) та сприятливо впливають на шкіру. А для боротьби вже з гіперпігментацією шкіри, компанія Institut Esthederm пропонує лінію засобів Esthe White System, яка розв’язує проблеми пігментації незалежно від причин її виникнення (вік, сонце, генетичні або гормональні фактори). Для лікування та запобігання гіперпігментації шкіри марка пропонує комплексний підхід, який чудово себе зарекомендував.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142