Сезон пілінгів: підвищуємо косметологічну грамотність

Сезон пілінгів: підвищуємо косметологічну грамотність

Всім відомо, що процедура пілінгу в холодний сезон актуальніша, ніж влітку. Причини «сезонної моди» цілком закономірні: після видалення мертвих клітин рогового шару в літню пору, «нова» молода шкіра залишається незахищеною і піддається агресивному впливу сонячних променів та пилу. І, звісно, негативно реагує на ці подразники. Тому найбезпечнішим і найсприятливішим часом для пілінгових процедур вважається холодний сезон. Але, на жаль, не для всіх: вам важливо знати про протипоказання, щоб не нашкодити собі.

Надішліть цю інформацію другові:

Слово «пілінг» у перекладі з англійської «peel» буквально означає «знімати лушпиння». Сьогодні косметологи «знімають лушпиння», що є, видаляють верхній ороговілий шар шкіри за допомогою впливу кислот. Це стимулює процеси оновлення живих клітин епідермісу, а прискорення процесів поділу клітин сприяє оновленню тканин. У свою чергу, стимуляція нервових закінчень в епідермісі активізує роботу фібробластів та призводить до утворення нових молекул колагену та еластину. Виходить, що пілінг у прямому значенні дає шкірі друге життя. Пілінги поділяються на агресивні та щадні.

Результат дії пілінгу «помітний на обличчя»: усуваються дрібні зморшки, акне, розтяжки та рубці. Шкіра стає еластичною та виглядає оновленою. Хімічний пілінг зменшує пори та надає шкірі рівний колір та текстуру.

Оновлення протипоказане?

Як і будь-яка лікувальна процедура, хімічний пілінг має протипоказання залежно від індивідуальних особливостей організму та шкіри, а також у зв’язку з тимчасовими станами здоров’я.

Абсолютні протипоказання до пілінгу.

Це категорія набутих або вроджених захворювань, при яких не варто панікувати: достатньо пройти консультацію у фахівця, щоб мати уявлення про особливості реакції організму та можливі ризики.

Алергія на компоненти у складі пілінгу. Це протипоказання індивідуального характеру. Тому перед вибором процедури можна пройти обстеження визначення алергічних реакцій до активних компонентів пілінгу. Адже ви не хочете, щоб в результаті алергічної реакції проявилася підвищена пігментація на обробленій ділянці шкіри або залишилися небажані пошкодження? Тому краще повідомити свого косметолога про всі особливості вашого організму, і тоді він зможе підібрати найбільш безпечний варіант. Саме люди з алергічними шкірними захворюваннями наражаються на ризик при проведенні агресивних пілінгів. Наприклад, атопічний дерматит чи екзема можуть рецидивувати. Тому рекомендовано варіант процедури із щоденним, але тривалим використанням фруктових кислот у мінімальних концентраціях.

Процедура пілінгу збільшує навантаження на серце в кілька разів, саме тому не рекомендують зловживати при захворюваннях серцево-судинної системи. Це з тим, що під час процедури відбувається стимуляція активності всіх процесів, пов’язаних з оновленнями клітин. Не можна стверджувати, що така процедура призведе до інфаркту, але додаткове навантаження на серце може призвести до поганого самопочуття або нестабільного артеріального тиску. У разі онкологічних захворювань знижуються всі захисні реакції організму. Таким пацієнтам заборонено всі радикальні види пілінгів.

Тимчасові протипоказання

Йдеться про тимчасові стани організму, які також краще врахувати та розповісти про них косметологу. Наприклад, у періоди вагітності та грудного вигодовування небажані компоненти препарату можуть потрапити до крові. Це може стати однією з причин невеликого зниження імунітету матері та дитини.

Вірусні захворювання забирають усю увагу захисних функцій організму, особливо за високої температури. У зв’язку з цим ефект від процедури буде нижчим за очікуваний. А якщо на шкірі є запалення, то кислота у складі пілінгу може спричинити алергічну реакцію та висип. Також пілінг (особливо середній та глибокий) не рекомендується у другій половині жіночого циклу. Ближче до менструації знижується больовий поріг і процедура пілінгу може супроводжуватися неприємними відчуттями, а шкіра може відреагувати непередбачувано. Тому, якщо є можливість, просто перенесіть дату процедури: нехай оновлення шкіри супроводжуватиметься лише гарним настроєм та відмінним самопочуттям!

Доведено, що позитивний настрій на гормональному рівні допомагає організму легко перенести косметологічні процедури та прискорити процес відновлення.

У будь-якому випадку, в більшості випадків не варто відмовляти собі в оновленні шкіри, якщо вам небезпечні агресивні пілінги. Адже серед сучасних пілінгів є щадні препарати, які можуть використовуватися навіть при деяких протипоказаннях. Наприклад, АНА пілінг від Institut Esthederm. Безпеку пілінгу забезпечують кислоти, що розривають десмосомальні зв’язки між кератиноцитами. Комбінація АНА (гліколева, молочна) та ВНА (саліцилова) покращують міжклітинні «комунікації» та сприяють регенерації шкіри. Краса та безпека вам забезпечені!

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142