Перша лінія оборони: кислотна мантія шкіри

Перша лінія оборони: кислотна мантія шкіри

Нашу шкіру цілком заслужено називають «біологічним щитом» організму. Саме захист – основне завдання шкіри. Щодня ми стикаємося з різними видами атак, як зовнішніх, так і внутрішніх ударів, що підривають нашу фізіологічну рівновагу і сталість внутрішнього середовища (так званий гомеостаз). Наше життя, здоров'я та краса безпосередньо залежать від того, наскільки успішно наша шкіра здатна захистити нас та підтримувати цей баланс.

Надішліть цю інформацію другові:

Щоб краще зрозуміти структуру захисного бар’єра, найпростіше уявити собі шкіру як цегляну стіну, а штукатуркою буде кислотна мантія.

Значення та роль кислотної мантії шкіри були «відкриті» наприкінці 20-х років ХХ століття, коли вчений Альфред Маркіоніні опублікував результати своїх досліджень. За допомогою електрометричних методів він встановив, що показник кислотності поверхні шкіри (рівень pH) змінюється від 3,0 до 5,0. Кислотну реакцію шкіри він пояснив тим, що основними її постачальниками є сальні, потові залози та органічні кислоти, які виробляють водний та жировий секрет. Ця природна емульсія іноді ще називається гідроліпідною (або водно-жировою) мантією.

Захисна функція мантії у тому, що вона містить кількість мікроорганізмів «під контролем». Завдяки її постійності забезпечується мирне співіснування як патогенних, так і сапрофітних мікроорганізмів.

Але у разі неправильного щоденного догляду, наприклад, використання звичайного мила чи частого застосування скрабу, кислотна мантія поступово руйнується. Шкіра починає втрачати дорогоцінну вологу, в результаті сапрофіти починаю гинути, а патогени, своєю чергою, мобілізують сили та активно розмножуються. Також можуть з’являтися симптоми гіперчутливості: шкіра починає гостро реагувати на нанесення косметологічних засобів, вітер та сонячне випромінювання. Це призводить до почервоніння, алергічних реакцій, подразнень, запалень, шкірних захворювань.

Для того, щоб відновити порушену гідроліпідну мантію, необхідно дотримуватись наступних правил:

  • м’яке очищення, без абразивних частинок та повернено-активних речовин (ПАР);
  • стабільне та регулярне зволоження: зволожуючий крем, маска, сироватка або флюїд, у складі якого будуть сечовина, гіалуронова, молочна кислота, гліцерин, рослинні екстракти;
  • гарне харчування: використовуйте олії, маски та креми, що містять жирні кислоти, мікроелементи, вітаміни;
  • надійний захист: користуйтеся засобами, у складі яких є парафін, ланолін, віск, силікон. Таким чином, на поверхні шкіри утворюватиметься захисна плівка, що дозволяє утримувати вологу.

Завдяки цим компонентам, косметологічні засоби дозволяють прибрати неприємні відчуття та здатні імітувати присутність захисної мантії доти, доки ваша власна повністю не відновиться.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 154

Зареєструйтеся або увійдіть,
щоб накопичувати бонуси та сплачувати ними за свої покупки!