Кислотна мантія шкіри. Частина друга: загадковий «pH»

Кислотна мантія шкіри. Частина друга: загадковий «pH»

Більшість із нас, напевно, чули фрази «pH нейтральний» або «збалансована формула pH». Але набуваючи того чи іншого косметологічного продукту, мало хто замислюється, що саме означають ці фрази. Насправді здоров'я вашої шкіри залежить від цього показника — «pH». Як і чому спробуємо розібратися.

Надішліть цю інформацію другові:

На запитання: Що таке pH? можуть легко відповісти ті, хто ще пам’ятає шкільні уроки хімії. pH – це показник, що характеризує кислотно-лужний баланс у водному розчині. Діапазон цього показника може коливатися, при цьому від 0 до 6,9 характеризує кислотне середовище, нейтральне середовище дорівнює 7 і все, що вище 7 – це лужне середовище. Для шкіри людини оптимальний показник кислотно-лужного балансу коливається не більше 3-5. Наприклад, pH шкіри голови – 4-5,5, тоді як показник у зоні пахв дорівнюватиме 6,5. Це залежить лише від анатомічних особливостей людського тіла, а й стану шкіри у певній ділянці. Тому дуже важливо використовувати косметологічну продукцію за призначенням, оскільки вона розробляється з урахуванням кислотно-лужного показника тієї чи іншої ділянки шкіри, для якої призначена.

Згідно з даними досліджень, жіноча шкіра «кисліша» в порівнянні з чоловіками.

Якщо ж зосередитися на шкірі обличчя, то вмиваючись щодня водою (pH в межах 8) з лужним милом (pH від 9 до 11) або агресивними косметологічними засобами, до складу яких входить велика концентрація спирту, то в результаті досить скоро ми можемо отримати гіперчутливу зневоднену шкіру! Використовувати засоби із кислотним pH на цей час є необхідністю. Підвищення рівня показника може бути характерною ознакою для багатьох дерматологічних захворювань, таких як: контактний та атопічний дерматит, вугрі, кандидози, дерматози…

Саме тому для профілактики та лікування шкірних захворювань потрібно обов’язково нормалізувати рівень pH

Але робити це найкраще в комплексі з доглядовими засобами. У цьому необхідно підкреслити, що сучасні виробники косметологічних засобів прагнуть до того, щоб pH готового продукту перебував у межах фізіологічного рівня. На етикетці багатьох препаратів вказана величина pH, щоб кінцевий споживач без сторонньої допомоги міг скористатися цією інформацією при виборі продукту.

Тому, вибираючи в магазині новий гель для душу або рідке мило, звертайте увагу на pH, він повинен бути в межах 5-5,5 і в жодному разі не вищий! Чи замислювалися ви коли-небудь, чому для зняття макіяжу з очей потрібно використовувати окремий засіб? Все просто. Найбільш комфортним буде засіб, показник якого буде в межах 7-7,5, оскільки рідина контактуватиме зі слизової очей. Також, як і засоби для зняття макіяжу, засоби для інтимної гігієни контактують зі слизовою оболонкою і підтримують її баланс. Тому рекомендуємо використовувати засоби з pH 3,8-4,5, цей показник є оптимальним для догляду у цій делікатній ділянці. Як з’ясовується, не всі розуміють, навіщо потрібно використовувати лосьйони та тоніки (pH від 3 до 5). Ці препарати відновлюють рН шкіри, тому їх необхідно використовувати після кожного контакту з водою! Особливо міською водою, жорсткою та хлорованою.

Якщо ж йдеться про крем для догляду за шкірою обличчя, і на баночці ви бачите фразу: «Збалансований pH», це означає, що показник дорівнює 5. Але є одна особливість у використанні будь-якого крему, особливо з активними компонентами. У жодному разі не варто лізти в баночку з кремом руками, оскільки мікроорганізми, які раніше живуть на шкірі рук, можуть «зібрати речі» і переїхати в баночку з кремом. Через деякий час вони здатні впливати на його склад, а значить, можуть змінити рівень pH, і взагалі зіпсувати продукт. У такому випадку краще використовувати шпатель, він, як правило, йде в комплекті з хорошим кремом, або купувати засіб у пакуванні у вигляді туби.

Знаючи свій pH і pH косметики, вам буде набагато простіше орієнтуватися у всій різноманітності засобів догляду за шкірою. І ці прості маленькі хитрощі допоможуть вам підтримувати гідробаланс шкіри, від якого залежить її здоров’я.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142