Низькі температури: чи корисна для шкіри природна кріотерапія?

Низькі температури: чи корисна для шкіри природна кріотерапія?

Деякі фахівці стверджують, що холод впливає на організм людини і шкіру в тому числі. Чи це так насправді? І який саме вплив мають низькі температури на шкіру обличчя?

Надішліть цю інформацію другові:

Мабуть, найяскравішою асоціацією з холодним періодом року є образ юної дівчини з рум’яними від морозу щічками. Але часто замість красивого та естетичного рум’янцю на шкірі обличчя з’являються асиметричні плями бордово-синюшного кольору… На жаль, це залежить від особливостей роботи судин та генетичної схильності.

Внутрішній термометр

Наша шкіра оснащена спеціальними рецепторами, що реагують на зміни температури навколишнього середовища, та рецепторів холоду в ній набагато більше, ніж теплових. За останніми даними досліджень дерматологів, сонячне випромінювання, яке вважали ворогом краси та молодості, поступилося першістю негативного впливу низьким температурам. То яким чином шкіра реагує на холод?

Насамперед починають вироблятися цитокіни – це гормоноподібні білки, які синтезуються різними клітинами в організмі людини. Саме цитокіни повинні дати сигнал всім клітинам: «Потрібно адаптуватися, навколишнє середовище змінилося!» При дії холоду на організм вони командують нашим судинам звужуватися – для збереження тепла в організмі, а потім розширяться, щоб не дозволити нам замерзнути. Ці коливання звуження та розширення і відповідають за гарний рум’янець.

Виявляється, можна натренувати та підготувати шкіру до перепадів температур за допомогою косметологічних засобів та процедур. Щоправда, їх існує не так багато.

Злагоджена робота цитокінів та судин – це ідеал, досягти якого можна за допомогою щоденного догляду за шкірою обличчя за допомогою професійної косметики, косметологічних процедур та контрастного вмивання, яке нам так активно радять наші мами та бабусі. Але не слід забувати, що ця проста процедура діє виключно на поверхневі судини і не впливає на ті, що залягають на глибшому дермальному рівні. Отже, крім домашніх контрастних умивань, варто розглянути косметичний підхід до питання.

За допомогою спеціальних салонних процедур можна не тільки адаптувати шкіру до впливу на неї холоду, але й вирішити низку проблем, пов’язаних зі старінням та позбутися деяких недоліків шкіри обличчя. Кріотерапія – одна з найпоширеніших процедур у косметології, суть якої полягає у короткочасному та профілактичному впливі на шкіру пацієнта. Для такого впливу використовується рідкий азот, дія якого може залежати від техніки та способу застосування. Якщо не розглядати м’яку дію на шкіру обличчя, рідкий азот сприяє різкому скороченню судин з подальшим розширенням, тим самим збільшуючи приплив крові до місця впливу.

Міфи та морозна реальність

Існує міф про обмороження, що трапляються з дівчатами, що ризикнули вийти на мороз із щойно нанесеним кремом для обличчя. На жаль, вони жодного стосунку до реальності не мають! Також вам ні в якому разі не варто відмовлятися від живильного крему або поживної маски, приходячи з вулиці додому. Правильно зволожуйте та підживлюйте шкіру обличчя, по можливості використовуючи продукти професійних косметологічних марок. Якщо ж ви не готові розбиратися в складах і діючих речовинах засобів, покладіться на назву продуктів, в якій робиться акцент на зволоження, живлення та захист. А найкраще – на рекомендації вашого косметолога.

Тому давайте не будемо беззастережно записувати холод у негативні фактори, адже можна дотримуватися балансу і з легкістю насолоджуватися всіма перевагами будь-якої пори року. У будь-якому випадку, навіть якщо ваша шкіра реагує на мороз не так, як вам хотілося б, боятися холоду не варто. Але дуже важливо правильно підбирати догляд за шкірою обличчя взимку, обмежувати своє перебування на вулиці у сильний мороз та тренувати шкіру обличчя контрастними процедурами та гартуванням. Тоді картинка «рум’яні щічки» наблизиться до ідеальної.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142