«50 відтінків червоного»: як позбутися почервоніння шкіри

«50 відтінків червоного»: як позбутися почервоніння шкіри

Рум'янець збентеження прикрашає скромну дівчину і захоплює чоловіків. Але надто яскраве «забарвлення» обличчя та часті припливи крові – це вже причина для занепокоєння. Головне питання, яке хвилює і косметолога, і пацієнта — у чому справжня причина почервоніння і чи можна його позбутися?

Надішліть цю інформацію другові:

Якщо червоні плями виникають на обличчі час від часу, це може сигналізувати про наявність алергії. Причину алергії допоможе виявити спеціальний тест, який проведе алерголог, після чого алергію можна вилікувати. Тимчасове почервоніння шкіри найчастіше пов’язані з дією морозу чи, наприклад, при сонячному опіку. Але ця стаття присвячена симптомам, які набувають хронічного характеру: постійна почервоніння – це вже прояв відхилень функціонування шкіри, особливо її судинної системи. І з цим потрібно розібратися окремо.

Важливо розуміти, що інтенсивна реакція судин шкіри обличчя – це перша ознака чутливої шкіри. А причин може бути кілька. Але саме від типу почервоніння залежить подальший догляд.

Поширений тип почервоніння – розацеа – проявляється вираженим почервонінням та доповнюється частими припливами крові. Розацеа виражається у вигляді дрібного червоного або рожевого висипу, ущільнень, стійкого почервоніння шкіри в центральній частині обличчя. Відрізнити розацеа від інших видів легко через яскравий рожевий колір.

Наступна стадія почервоніння – еритематозна, характеризується постійним почервонінням. Тут потрібно запам’ятати два терміни: купероз (почервоніння за рахунок розширення великих судин) та еритрозу (рівномірне глибоке почервоніння за рахунок розширення дрібних судин). Купероз найчастіше проявляється у людей зі світлою та чутливою шкірою у вигляді червоної судинної сіточки. Із чим це пов’язано? Коли кровообіг у судинах посилюється, вони розширюються, а сполучна тканина тисне на них зовні. Судини опиняються у «затисненому» стані. Згодом волокна сполучної тканини та судин втрачають еластичність. Тому судини залишаються розширеними і з віком стають особливо помітними. Якщо таке почервоніння виникає на великій ділянці обличчя або в кількох місцях, ставиться діагноз “розлитого куперозу”.

Третій тип почервоніння проявляється вже з вираженими папулами, зокрема і гнійними. А ринофіма – четвертий тип почервоніння, що виражається у вигляді червоних вузлів на кінчику носа.

Косметологія проти почервоніння

Постійне почервоніння обумовлено генетичною схильністю. Але не варто забувати, що шкіра – це відображення стану нашого здоров’я та способу життя. Тому причин розширення судин багато: мороз, зимовий авітаміноз, активне сонце, солярії, лазні, стрес, агресивні косметологічні засоби, неправильний догляд та гормональні порушення, які призводять до захворювань серцево-судинної системи. Не варто забувати, що і наш стиль харчування відбивається на шкірі: шоколад, міцна кава і чай, консерванти, алкоголь і гостра їжа можуть спровокувати навіть хронічні почервоніння шкіри. Головне — розуміти, що почервоніння шкіри може бути причиною серйозних захворювань. Тому не варто займатися самолікуванням, проконсультуйтеся з фахівцем. Важливо правильно визначити тип та причину почервоніння, що визначить подальший догляд. Сьогодні косметологія здатна вирішити практично всі проблеми, пов’язані із почервонінням шкіри. Наприклад, препарати лінійки Esthe-White від Institut Esthederm висвітлюють тон обличчя за рахунок відновлення мікроциркуляції.

Поліпшення тону обличчя — це насамперед завдання, спрямоване на поліпшення функціонування клітин та їх обмінних процесів.

Зверніть увагу, що у складі таких препаратів рослинні екстракти (наприклад, екстракт кореня лакриці) зміцнюють судини, а біофлавоноїди та олігонуклеотиди налагоджують капілярне русло. При куперозі та інших видах почервоніння, що супроводжуються роздратуванням, свербежем та набряклістю, важливо заспокоїти чутливу шкіру. Найчастіше хороший ефект показують косметичні засоби із вмістом вітаміну Е, як активного компонента. Наприклад, сироватка на основі вітаміну Е лінії Intensive Vitamin E від Institut Esthederm. Вітамін Е знижує симптоми гіперчутливості та миттєво заспокоює шкіру. Крім простої форми вітаміну Е препарат Intensive Vitamin E2 включає запатентований комплекс вітаміну Е2 – жиророзчинна і водорозчинна форми вітаміну, це в рази підвищує біодоступність. Сироватка також добре зарекомендувала себе як комплексне доповнення після агресивних косметологічних процедур (лазери, пілінги та інше).

Всі ці засоби покращують судинну систему і приводять її до норми, тобто працюють з фізіологічною причиною почервоніння. Тому важливо зупиняти свій вибір на професійній косметиці, яка бореться саме з причинами почервоніння, а не лише з його зовнішнім проявом.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142