Невідомі властивості прополісу

Невідомі властивості прополісу

Як бджоли справляються із косметологічними завданнями. Не тільки бджоли знають, як смола перетворюється на унікальний лікувальний засіб. Сучасна косметологія та медицина теж заново відкривають секретні властивості прополісу. Сьогодні ця речовина — знову у центрі наукових досліджень та максимального впровадження у лікувальну практику.

Надішліть цю інформацію другові:

Прополіс – це суміш смолистих речовин, яку бджоли витягують із нирок та кори деяких дерев, використовуючи її для герметизації тріщин у вуликах, та консолідації стільникових структур. Колір прополісу варіюється від зеленого до темно-коричневого. Попри його давнє широке застосування в народній медицині, досі прополіс залишається маловивченою речовиною, весь спектр дії якої вченим ще доведеться з’ясувати до кінця.

“Золотий запас”

Нещодавні дослідження англійських вчених показали, що у прополісі функціонують понад 200 сполук, які у поєднанні забезпечують ефективну дію. У середньому прополіс складається з 50% смолоподібних компонентів (флавоноїди та ароматичні кислоти), 30% воску (жирні кислоти та спирти), 10% ефірних та ароматичних олій, 5% квіткового пилку (вільні амінокислоти та білки) та 5% інших субстанцій (мінеральні речовини, вітаміни).

Прополіс містить багато мікроелементів, які необхідні людині: кальцій, магній, калій, натрій, залізо, цинк, фосфор. Різні вітаміни групи B (В1, В2, В6), вітаміни A, С, Е, Н і Р. До складу прополісу входять також амінокислоти, незамінні в організмі людини та різні ферменти. Важко не погодитись, що такий склад – це «золотий» запас для організму людини.

Прополіс як природний антибіотик впливає на патогенні мікроорганізми саме завдяки дії флавоноїдів (галангін, піноцембрін).

Прополіс має протипухлинну дію і є потужним природним антибіотиком, який стимулює вироблення T-лімфоцитів – натуральних борців із вірусами. Прополіс дуже добре тонізує організм, знімає втому та підвищує імунітет. Цілющий вплив на центральну нервову систему сприяє покращенню настрою та зменшує почуття тривоги. Дослідження 2016 року в США довели, що прополіс має навіть антиракові властивості.

Регулярне застосування прополісу може значно відстрочити процеси старіння завдяки очищенню організму від токсинів, які викликають різні патологічні процеси.

Дуже важливо, що прополіс впливає на сторонні організми, але при цьому не торкається природної мікрофлори людини.

Зірка під назвою «propolis»

Чому прополіс став таким популярним у косметології? Як ми вже з’ясували, прополіс має виражені лікувальні властивості для організму: противірусну, протигрибкову, протизапальну, антибактеріальну. Завдяки науковим дослідженням та чудовим результатам у практичному застосуванні, сьогодні прополіс знаходиться на піку популярності у складі косметичних засобів. Тому використання прополісу в косметиці стало однією з тем курсу Expert Online, який дозволить вам завжди бути в курсі нових косметологічних відкриттів.

Прополіс – це природний антибіотик, який бореться з бактеріями – головною причиною вугрів, запалення і після акне.

Як основний біологічно активний елемент, прополіс (propolis) забезпечує безліч позитивних результатів при впливі на шкіру обличчя.

Протизапальне.

Прополіс у косметиці має бактерицидну дію – позбавляє вугрів, висипання та акне. Тому засоби з прополісом покращують зовнішній вигляд шкіри та очищають її від прищів та юнацьких вугрових висипів.

Загоююче.

Прополіс у косметиці прискорює загоєння шкірних запалень, подряпин, губ, що потріскалися, сонячних опіків за рахунок протизапальних властивостей.

Омолоджуюче.

Прополіс відновлює клітинні мембрани та підвищує еластичність шкіри. Тому ця речовина здатна боротися зі зморшками та розгладжувати шкіру. Зберігаючи в ній більше вологи, прополіс робить шкіру молодшою, ніжнішою та підтягнутою. Прополіс чудово доглядає чутливу шкіру і при будь-яких роздратуваннях допомагає зменшити почервоніння. Зверніть увагу, що натуральні продукти, такі як прополіс, завжди стимулюють шкіру до самовідновлення. При цьому він має низьку токсичність та хорошу сумісність зі шкірою різних типів, попри ризик алергічних реакцій.

Сьогодні професійна косметологія активно використовує прополіс у складі косметичних препаратів. Наприклад, французька компанія Institut Esthederm випустила популярну лінійку препаратів інтенсивного догляду на основі прополісу високого ступеня очищення.

Важливо, що прополіс у цій лінійці дозволено використовувати навіть за наявності алергічної реакції продукцію бджільництва і викликає алергію.

Лінійка Intensive propolis призначена для ефективної корекції виражених дисфункцій за наявності більш як трьох симптомів зміни стану шкіри. Продумані рецептури з максимальними концентраціями активної речовини дозволяють протягом курсу (4-6 тижнів) усунути гострий стан, працюють точково на усунення симптомів, дають тривалий, стабільний і виражений коригуючий ефект.

Оскільки прополіс активний щодо Propionibacterium acne, він успішно усуває комедони та запалення, розсмоктує інфільтрати, знімає подразнення, стимулює активну регенерацію клітин шкіри та є профілактикою акне та постакне. Використання такого догляду допомагає не тільки правильно очистити шкіру, забезпечити антисептичну дію та усунути застійні явища, але й стимулювати синтез колагену, попереджаючи та усуваючи ризик появи рубців та пігментних плям постакне.

Сучасні дослідження знаходять у складі прополісу дедалі більше нових та унікальних компонентів із різними властивостями, які раніше були невідомі. Натуральні компоненти косметики сьогодні – не просто популярний тренд, а ефективне, безпечне та виправдане рішення.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142