Ліля Літковська: «Ми засліплені можливостями «переробок» за допомогою косметології, і забуваємо, як свої особливості перетворювати на переваги. Але для того, щоб змінити свій образ, зрештою, ми маємо моду!»

Ліля Літковська: «Ми засліплені можливостями «переробок» за допомогою косметології, і забуваємо, як свої особливості перетворювати на переваги. Але для того, щоб змінити свій образ, зрештою, ми маємо моду!»

У сузір'ї чудових та яскравих учасниць спецпроекту "Зірки про бренд" від Institut Estederm запалилася нова зірка: Ліля Літковська. Її історія – історія величезної «нової хвилі» українських дизайнерів. Ліля Літковська — чотири рази «Кращий дизайнер країни» (Премія Best Fashion Awards та ELLE), один із найпопулярніших українських дизайнерів. Вона входить до тих небагатьох, чиї колекції відзначили та вважали комерційно успішними західні баєри. Тепер Ліля регулярно представляє нові колекції в Парижі, 2018 року відкрила у Києві приголомшливий шоу-рум. І ми щасливі, що вона взяла участь у нашому проекті. Це дивовижна молода жінка — тендітна, гнучка і мінлива, але особистість із «чіткою» лінією, чіткою та ідеально вивіреною навіть у своїй спонтанності та непередбачуваності — точно такою, як рядки на її приголомшливих моделях завжди ультра-модного одягу.

Надішліть цю інформацію другові:

– У чому секрет вашого разючого поєднання жіночності, гнучкості та «чіткості» лінії життя? Мені здається, саме цей баланс, характерний для сучасних жінок, є колекцією якостей, які зумовлюють успіх.

– Те, про що ви кажете – це не система, це більше про свободу. Ти — поза рамками, і водночас у межах, але у своїх. Це радше принципи, особисті межі, за які я не хочу виходити. І мені приємні і комфортні ці рамки — адже я їх будую сама за власними уявленнями про особисту та творчу свободу.

– Чи є у вас у житті якісь «демаркаційні» лінії, які ви не переходите за жодних обставин? Або навпаки, ті, які хотіли б перетнути, але не можете?

– «Сontrôle» – слово, яке я колись написала на спині однієї зі своїх вечірніх суконь чорним маркером. Але ніхто, крім мене самої, цей контроль встановити не може. І найсолодше потім — порушувати ці правила і знаходити щось нове, мені подобається ця постійна гра та діалог із моїм особистим простором. І мені подобається залучати до цієї гри оточуючих за допомогою свого одягу, доносити їм свій меседж.

– Де для вас лежить межа між модою та актуальністю?

– Мода – це і є актуальність, а стиль – це те, що поза часом. У мене така градація. “Актуально, але не модно” – для мене це неправильне вираження. Є «свіжа» мода, яка тільки-но продиктована великими модними будинками. Потім вона виходить у люди і весь цей колосальний маркетингово-комерційний механізм набуває чинності. Наступний етап — коли ідея чи тренд вже розійшлися світом, тоді настає актуальність. А ось стиль – це скоріше філософія індивідуума.

– Як ви, як індивід, ставитеся до поняття часу?

– Я переконана, що час – це найцінніший, що є у людства. Відповідно, так я до нього ставлюся: час для мене завжди стоїть на першому місці.

– Як ви витрачаєте цей тимчасовий ресурс для себе особисто як жінка і для тієї справи, якою ви займаєтеся?

– Те, чим я займаюся – це і робота, і особисте, і хобі, і кохання всього життя. Я шукаю баланс між цим всім, і мені здається, успішно. Я усвідомлюю, що без особистого часу на себе робота теж страждає — те, чим я займаюся, вимагає від мене свіжості сприйняття, гнучкості реакції, швидкості, натхнення щохвилини. Щоб усі ці три рушійні сили працювали та підживлювалися, щоб я могла ретранслювати цю енергію, мені життєво необхідно насичувати.

– Чим ви себе «насичуєте»? І скільки часу ви собі даєте на це?

– Це книги, подорожі, йога… просто фізкультура, психологія, час із близькими та цікавими людьми

– Самотність?

– Не самотність, а усамітнення.

– Одяг – це частина зовнішньої оболонки людини, яка іноді дуже яскраво демонструє та її внутрішній зміст. Я говорю зараз про «усвідомлених» людей, які купують дизайнерський одяг як спосіб самовираження. Але під одягом знаходиться наша справжня оболонка – наша зовнішність, наша шкіра. Мені цікава ваша думка: що можна приховати чи виявити за допомогою одягу? І як бути з тим, що ти ніколи не приховаєш, з тим, що властиво лише тобі — зовнішнім виглядом?

– Філософія нашого одягу, одна із цінностей, звучить приблизно так: тут немає вивороту. Ми не прикриваємо і не приховуємо — ми лише наголошуємо, робимо сильнішими. Одяг для нас — це допоміжний інструмент, але не для масок і не для статусності, а для жінок, які зовнішнім виглядом підкреслюють свої принципи, цінності і виявляють себе ще одним способом. І навіть шви одягу говорять про це. З іншого боку, одяг може працювати як укриття чогось цінного. У мене в колекції є пальто-кофр. У перекладі з французької кофр — це скринька, в якій перевозили цінний вантаж. Так ось – це пальто як оболонка для цінного вантажу завжди двостороннє. І це наголошують на ідеї: цінність — не кофр, а те, що він приховує. Вантаж має бути в «цінності та безпеці»

– Скільки часу такій жінці, як ви, яка з таким захопленням займається роботою, можна витрачати на догляд за собою, за своєю фізичною оболонкою?

У кожної з нас приходить момент – в когось раніше, в когось пізніше – коли ти вже не можеш витягувати на власному природному ресурсі. Наш організм не вічний і вимагає підтримки. Я вважаю, що нам потрібно приділяти собі час пропорційно віку.

– Скільки у вас на тиждень «нормогодин» для краси?

– Завжди – ранок і вечір. Коли знімальні дні ще й вдень, перед зйомками. До того ж, я тепер експерт у довгоочікуваному проекті «Подіум», з грандіозною прем’єрою в лютому. Тому мені догляд потрібний частіше, а часу більше не з’являється. Ось у лінійці Institut Esthederm є три абсолютно геніальні маски, вони з мінімальними витратами часу та зусиль творять дива. Чесно, після божевільних перельотів, робочого графіка та в режимі постійних зйомок це просто скарб! Я фізично відчуваю, як шкіра мені дякує — і я роблю маски сама, у своєму режимі, і не завжди потрібно витрачати час на поїздки до салону та підлаштовуватися під графік фахівця.

Є нюанси, які виявилися новими підходами до себе. Після знайомства з вами з’явився новий досвід: вдаватися на зйомку в патчах під очима. Раніше я ніколи собі такого не дозволяла, а тепер «перейшла через рубікон» і приїжджаю на зйомки в патчах, при цьому комфортно почуваюся! А клітинна вода на борту літака — це чаклунство! Ти зрошуєш обличчя і ніби випив літр води. А піна для вмивання… Це найкраще, що могло статися з моїм обличчям під час вмивання.

– Сьогодні косметологія стала одним із способів для жінок змінити себе. Але одного разу настає грань, за якою ці зміни можуть виглядати вже безглуздо. До моди це, до речі, теж відноситься.

– Наразі настільки багато пропозицій, що жінки можуть змінити себе повністю. Але чи потрібно? Я люблю натуральну красу. Це як колись хтось вирішить переписати або переробити Достоєвського під формат Інстаграм. Видавництво, може, і виграє від цього проекту — але життя в Достоєвському пропаде… І це вже точно не Достоєвський.

Для мене є непорушні речі, і краса жінки, закладена природою, одна з них. Шукати її треба у глибині себе. Я переконана, що кожній жінці потрібно виявляти свої сильні сторони, погоджуватися з ними приймати їх та робити їх своїми гідностями та виразними особливостями. Ніс – ось такий він, мій особливий ніс! Таких, як я, немає інших! Ми, засліплені можливостями переділок, розучилися цим користуватися. Для цього, зрештою, у нас є мода! Завдяки цій магії ми здатні створити будь-який образ, не змінюючи свого носа. І не змінюючи своєї суті, лише підкресливши її.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142