Мирослава Ульяніна: Я не вчу, а швидше надихаю і раджу, ділюся лайфхаками та мотивую.

Мирослава Ульяніна: Я не вчу, а швидше надихаю і раджу, ділюся лайфхаками та мотивую.

Ця особистість нашого спецпроекту «Персона» — ще одна незвичайна чарівна жінка, яка є яскравим взірцем людини, яка створила себе сама: змінила престижну професію, «дізналася ЗОЖ і дзен» і знайшла своє покликання для того, щоб навчати цього інших. Популярна телеведуча Мирослава Ульяніна пройшла різні етапи роботи над собою та пошуку себе, доки не створила власну гнучку систему, яка сьогодні мотивує багатьох.

Надішліть цю інформацію другові:

— Я не вчу, а швидше надихаю і раджу, ділюся лайфхаками та мотивую. Показую, як можна збалансовано змінювати свій спосіб життя, гармонізувати внутрішній та фізичний стан організму, інакше ставлячись до принципів харчування та життя в цілому.

— Звучить, як солодка індійська пісня — але ж ми живемо у мегаполісі, зі своїм шаленим ритмом, жахливою екологією, сотнями щоденних завдань та обставин, які ніби створені для того, щоб порушувати рівновагу на всіх рівнях…

– Так! У цьому полягає моя «вузька спеціалізація» — збалансовано жити саме в мегаполісі. Тому що саме він дає найбільший виклик і ускладнює завдання людині, яка хоче свідомо ставитися до себе та всього, що її оточує. Всі ми чудово знаємо, як важливо протидіяти постійному щоденному стресу, відсутності свіжого повітря та чистої води. Проте я знаю, що це можливо.

По суті, свідомість полягає у правильному виборі. Це на перший погляд звучить банально, але так і є: ми можемо впливати на свій стан та організм якістю того, що ми вибираємо. Або не вибираємо. І почати можна з вибору того, що ми п’ємо, їмо чим користуємося, що наносимо на свою шкіру. Якось це для мене стало важливішим питанням.

— Мені здається, що таке свідоме ставлення до всього потребує багато часу… Як усе встигати? Який твій особливий рецепт серфінгу між часом, подіями, консультаціями та увагою до деталей твого життя?

– Я не знаю відповіді на це запитання. Колись Пінтосевич на тренінгу пояснював, як змусити себе прокидатися рано-вранці. Сенс його мови був у тому, що якщо ваша мета – прокинутися якомога раніше, то вам воно не допоможе, якщо у вас немає мети у житті. Якщо ж ти починаєш жити життям своєї мети, якщо ти маєш купу ідей, які ти прагнеш реалізувати, якщо тобі в кайф жити, тобі не потрібен будильник. Ти будеш не просто прокидатися, а «підкидатися» без жодних зусиль.

— Тобто, додаткова мотивація не потрібна?

— Якщо ви справді захоплені життям – ні. Для себе особисто я знайшла таку відповідь: дуже важливо почути себе. На щастя, я свого часу почула свою внутрішню місію. І вона не в телебаченні, не в журналістиці. Це все лише інструменти. Моя місія – змінювати життя людей, допомагати їм жити якіснішим, здоровішим і продуктивнішим життям.

Але сьогодні, за часів тотального інформаційного шуму, дедалі важче стає почути цього внутрішнього, справжнього Себе.

Не дивно, що люди губляться серед зовнішніх думок-пріоритетів, які просто заміщають твої власні. Це як у натовпі, коли довкола тебе кажуть, ти не чуєш власного голосу. Чужа какофонія поглинає твою власну ментальність.

Один із найважливіших аспектів для мене – свідоме ставлення до свого часу, що також допомагає прислухатися до себе. Погодьтеся, ще зовсім недавно коучи нас вчили, що успішна людина має працювати 24/24 як бізнес-машина. Тепер, якщо ти працюєш фул-тайм, то у тебе, очевидно, велика проблема з тайм-менеджментом. Отже, як ти можеш збудувати бізнес?

– Справді, ти вірні речі кажеш: парадигма невпинно працюватиме як «вийшла з моди».

– Сьогодні ми вчимося розділяти роботу, навіть улюблену справу свого життя, та свій особистий час. І ніхто не має права його порушувати. Для мене особисто важливо щонайменше за годину до сну вийти з гаджетів і підготуватися до ночі. Це якість мого сну, а якість сну – це моя енергія вранці та ефективність протягом дня. Досить усвідомити факт, що всі твої трудові подвиги та пересиджування вночі завершуються неефективністю та неуспішністю. Отже, в чому ти виграєш? Природу обдурити не можна. І теж найважливіший для мене ранковий годинник: я прокидаюся дуже рано, це справді «мій час».

Щодо успішності: зараз реальний успіх — знайти не роботу, а своє призначення, яке приноситиме тобі дохід. При цьому ти не відчуватимеш це як «роботу», як обов’язок…

– Це зрозуміло: не подобається робота – кидай та шукай те, від чого ти кайфуєш, у чому твоя сила, місія тощо.

Але тут є інша пастка, в яку ми потрапляємо: ми всі такі свідомі, такі класні, починаємо займатися роботою своєї мрії, все в кайф… Ти гориш тим, що ти робиш — і раптом знову починаєш забувати, що це, зрештою, тільки робота, хай і кайф для тебе. І ти знову починаєш «мчатись», жертвувати своїм персональним часом, що є запорукою твого метального, духовного та фізичного розвитку.

У мене «свій час» ретельно заплановано і стоїть у графіку в календарі: час на тренування вранці, годинник для себе ввечері. Я можу використовувати його по-різному, тут моя гнучкість: послухати аудіокнигу, поки я роблю собі масаж обличчя, просто помедитувати або прогулятися. Сходити в душ, включити дифузор із ароматичними маслами. Я реально ставлю таймер, тому що знаю, що можу настільки захопитися, що непомічу момент, коли потрібно зупинитися.

Я маю чітке розуміння, що людина – досконала біологічна машина. Вона складається з фізичного здоров’я, над яким потрібно працювати, ментального та емоційного здоров’я, соціального, зрештою. Ти не можеш нехтувати однією частиною на шкоду іншій.

— Скільки років ти йшла у свій баланс і створила цю гнучку систему?

– Це процес, ти накопичуєш та вивчаєш, тестуєш, чуєш… І лише потім я відчула, що накопичила достатньо досвіду, достатньо знань, щоб давати поради іншим своїм клієнтам. Мені здається, що внутрішня гармонія, внутрішня цілісність прийшла десь два-три роки тому. І десь з того часу люди довкола теж почали помічати це. При моєму холеричному темпераменті та емоційності я зберігаю внутрішній спокій та гармонію.

— Як ти навчилася чути своїх клієнтів та розуміти, що для кожного з них потрібне?

— Я починала з протоколів харчування та питного режиму. Потім зрозуміла, що треба вчитися – маю кілька дипломів фітнес-коуча та дієтолога. Паралельно вивчала такі напрямки, як аюрведа, аромотерапія та інші найкращі досягнення людства.

Зараз, коли прописую своїм клієнтам програму здоров’я, виходить документ на кілька десятків сторінок, що включає кілька рівнів. Налаштування харчування та питного режиму, потім – немедикаментозна робота зі стресом. Робота із сном. Четвертий ступінь – фізична активність, робота з тілом. Не виснажливі тренування у спотрзалі — завдання тренерів, а базова фізична активність та вміння прислухатися до потреб тіла та приділяти їм належну увагу. Велике значення приділяю сну.

Ще один етап – це різноманітні нутрицевтики, починаючи від бадів і закінчуючи ефірними оліями. Дехто мене називає «ментором здорового способу життя», але ментор — це той, хто щось нав’язує. Нині це не працює. Я застосовую індивідуальний підхід до кожного, ретельно вивчаю особливості, досліджую, багато аспектів відчуваю інтуїтивно, але завжди звіряюсь з фізичними показниками. І лише потім даю поради.

— Мені здається, що те, що ти пояснюєш і практикуєш, — це, скоріше, одна з форм біохакінгу, фахівці якого розробляють саме персоналізовані програми.

— Якоюсь мірою так і є. До речі, те, що я дізналася про підходи лабораторій, які розробляють косметику Algotherm та Institut Esthederm, цілком резонує з принципами. Біохакінг – найсучасніший тренд. Але він поєднує як ультрасучасні методи — як найсучасніша діагностика, наприклад, так і найдавніші знання, накопичені людством.

Авторські методики поєднують наукові дослідження та підкріплюють, наприклад, аюрведичними та давньокитайськими знаннями та методами. З початком технічного прогресу базові речі, які раніше люди брали з природи – олії, есенції, екстракти та інше – почали інгоруватись та замінюватись штучними. Зараз починається це відновлення довіри, з’являються наукові докази ефективності засобів, які людство успішно використало тисячі років тому.

Завдання біохакінгу як підходу до здоров’я – максимально ефективно та довгостроково використовувати власні ресурси організму. І, до речі, саме в цьому і полягає основна відмінність від принципів так званого ЗОЖ, які застосовуються із загальної позиції «добре/погано», без особливого врахування індивідуальних особливостей кожного з нас.

– Враховуючи уважність до всього, що ти споживаєш – яке твоє враження після процедури по тілу та досвіду користування косметикою Algotherm та Institut Esthederm?

Вибір косметичних засобів для мене так само важливий, як вибір питної води (до речі, я тільки недавно знайшла «свою» воду). Адже шкіра — не лише найвидільніший, а й самий абсорбуючий орган. Ми дійсно можемо багато взяти за рахунок того, що ми на себе наносимо, і уникнути багатьох проблем за допомогою якісної косметики. Мої рецептори дуже чутливі, їх неможливо обдурити. Я відчула природу, чистоту та натуральність. А щодо активних компонентів, вилучених із водоростей — це взагалі «моє»: здається, я одна з перших почала активно пропагувати в Україні водорості як незамінний компонент у здоровому харчуванні та догляді.

Працювати з організмом потрібно як зсередини, так і ззовні. Я давно зрозуміла, що без правильно підібраної косметики неможливо побудувати комплексну систему свого здоров’я і життя — адже шкіра це орган, який піддається як внутрішньому, так і зовнішньому впливу. Для мене, наприклад, важливо, щоб шкіра дихала. Тому серія Альгоеклат, суперлегкої текстури, ідеальне рішення для теплого сезону, коли я мінімально користуюся косметикою. Зволожена шкіра дихає та сяє. А в холодний сезон я перейшла на щільніший крем Марін Лайф. Ця серія – це саме те, що я радила б своїм клієнтам включити до «протоколу», адже якість, натуральність і підхід лабораторії повністю відповідає моєму підходу та моїй системі цінностей.

Я багато уваги приділяю внутрішньому очищенню організму та мінімізую вживання токсинів у будь-якому вигляді. Але розумію, що цього потребує і шкіра. Отже, ідеальна пара для очищення шкіри від Institut Esthederm – Осмоклін та Осмодерліз, робить те саме ззовні. А після використання гриму, наприклад, під час зйомок це тепер для мене незамінний засіб глибокого, але дуже педантичного та натурального очищення.

Я дуже люблю і використовую натуральні речовини у своїй системі – і аромаолії, і природні засоби. Але який би ти свідомий спосіб життя не сповідав, треба усвідомлювати, що ми живемо в мегаполісі 21 століття.

І не треба також забувати, наскільки сильно ми змінилися з часів Аюрведи – екологія, рівень стресу, фізичні навантаження та інше.

Тому я за те, щоб одночасно використовувати і ультрасучасні розробки, і найдавніші досягнення цивілізації у догляді за собою та вирішенні проблем зі здоров’ям. Для мене найбільший кайф – поєднувати найкраще, що нагромадило людство, та підбирати цю систему індивідуально для кожного.

І також моя система спрямована на відновлення та застосування природних ресурсів нашого організму, який справді досконалий, потрібно лише його відчути та дати можливість працювати на повну. І тому що я раділа, коли дізналася, що філософія Institut Esthederm та наукові пошуки в лабораторії бренду – спрямовані на перевиховання шкіри, активуючи її природні адаптаційні ресурси та внутрішні резерви, закладені природою. Це цілком моя філософія.

Філософія краси сьогодні теж змінюється – вона у природній доглянутості, а не в декоративному маскараді. Краса не в макіяжі, а в його елегантній відсутності та мінімалістичності.

Навіть старіння сьогодні стає гарним та привабливим. Для мене краса – у гармонійному самопочутті, світлому внутрішньому настрої, активному тілі. Коли ти випромінюєш світло не хайлайтер, а тому, що у тебе шкіра світиться.

Обирайте улюблені засоби:

Показано 1–16 із 142